Sprawdzian starożytna grecja i rzym liceum

Pobierz

rozbicie dzielnicowe w Polsce Rzeczpospolita w XVIII wieku Rzeczpospolita w XVII wieku Rzeczpospolita w XVI wieku Starożytna Grecja Starożytny Rzym tablice historyczne testy wiedzy z historii testy z historii testy z .Pojęcia.. Ostatnim z 7 królów panujących w Rzymie przed powstaniem republiki był: a) Romulus b) Tarkwiniusz Pyszny c) Tarkwiniusz Stary d) Numa Pompiliusz 2.. Starożytny Rzym.. test .Kartkówka dot.. Sztuka starożytnej Grecji 2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Temat 1.. Nazwa testu: Podsumowanie wiadomości i umiejętności o starożytnej Grecji.7 8 9 chemia sprawdzian wodorotlenki 2 klasa gimnazjum instrukcja pdf starozytny rzym sprawdzian liceum odcinkow pierwsza milosc 1485 Grecja referaty Grecja za swych dobrych czasów + kultura mykeńska minojska oczywiście grecja i rzym.Sprawdzian z historii gimnazjum klasa 1 rzym na.. STAROŻYTNY RZYM 1.. ROZDZIAŁ III.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 5.. Cesarstwo monarchia pod władaniem cesarza.. Starożytna Grecja.. Przejęli od Greków religię, lecz nadali bogom inne imiona.. Zadanie Na mapie konturowej wpisz: a. Połącz odpowiednie urzędy z ich krótkim opisem.STAROŻYTNA GRECJA Uwaga!. Plik jest tylko to użytku wewnętrznego.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Część 1. .. 2013 Babianska Helena Liceum i Technikum, Sprawdziany..

Pliki sprawdzian historia kl 4 rzym - chomikarnia.net.

Istniało tam wiele miast--państw, często rywalizujących ze sobą i toczących długotrwałe wojny.. STAROŻYTNA GRECJA 1.. .Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. Malowidło greckie z ok. 490 r. p.n.e. .. Na poniższej ilustracji znajdują się trzy znane ci elementy starożytnego teatru greckiego.. Grupa A - plik pdf | plik docx .Sprawdzian "Starożytna Grecja" - test sprawdzający - rozdział 2.. 315 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zakres rozszerzony [s. 126] - plik pdf .. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki z historii starożytnego Rzymu.Historia, Sprawdziany i testy "Starożytny Rzym" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.. Odpowiedz.ROZDZIAŁ II.. Słowniczek pojęć 3.. Chronologia wydarzeń 2.. Niniejsza kartkówka dotyczy starożytnej Grecji i przygotowana została dla klasy 1 Liceum o profilu rozszerzonym.. Do greckiego zmysłu piękna oddali swoje osiągnięcia techniczne.. Średniowiecze.. J.K 2 lata temu.. Świat hellenistyczny 2.. Literatura, nauka i filozofia grecka 2.. Republika (łac. res publica - sprawa publiczna; rzecz pospolita) to ustrój polityczny, w którym władza jest sprawowana przez organ wyłoniony w wyniku wyborów.. Podbili Grecję w II w. p.n.e., nie niszcząc jednak, lecz przejmując jej wspaniałą kulturę i sztukę..

... ja mam celujący to mi pomogło po jutzre mam z tego sprawdzian.

Umowną datą zamykającą antyk jest rok 476 n.e. - upadek cesarstwa zachodniorzymskiego.. Jestes tutaj: Start.. Następna strona Rzym .Kartkówka dot.. ANTYCZNY RZYM .. Kultura i sztuka starożytnej Grecji 2.. Najstarsze dzieje Grecji: Nanstarsze dzieje Grecji - notatka; Najstarsze dzieje Grecji - wykład ; Kultura minojska i mykeńska - prezentacja ; Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film: Starożytna Grecja - Jak powstało imperium Grecji Temat 2.. W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli .Sprawdzian Liceum Po prostu Historia "Polska w cza.3.Historia Starozytny Rzym.pdf Powtorzenie materialu z klasy I liceum, poziom rozszerzony, historia Starozytnego Rzymu Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl orazPrzedstawiamy wpis zrozumieć przeszłość sprawdziany, który ma na celu pomoc w nauce historii.Ten podręcznik jest przeznaczony dla liceum i technikum wydawnictwa Nowa Era.. Test wiedzy historycznej z zakresu Starożytnego Rzymu.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Starożytny Rzym test dla klasy 5.. Skomentuj.. Chronologia wydarzeń 2..

Etruskowie i początki Rzymu : ; Etruskowie i początek Rzymu - notatkaCharakterystyka testu z historii dla klasy pierwszej gimnazjalnej- starożytna Grecja Dział: Starożytna Grecja.

Nazwij je.. Świat poleis: Świat greckich .RZYM Starożytni Rzymianie wywodzili się z Płw.. Katalog nazw 2.. Grecja nigdy nie stanowiła jedności.. Starożytna Grecja.. Starożytność.. Imperium to rozległe wielonarodowe państwo, którego struktura utrzymywana jest dzięki przymusowi wywieranego z jego środka centralnego.2.. Wyniosłe łańcuchy górskie dzieliły Grecję na wiele terytoriów.. Starożytna Grecja.. Mitologię wzbogacili o własne legendy.W roku 58 p. n. e. Rzym podporządkowuje sobie Galię, Germanię i Brytanię.. Proszę nie rozprowadzać go do sieci!. Początki Rzymu - Rzym królewski i Rzym republikański 3.. Test Starożytność, Grecja, Rzym i Biblia, Rozdział I podręcznika Przeszłość to dziś dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Starożytna Grecja - liceum; Starożytna Grecja - liceum, test z historii Zestaw pytań na temat starożytnej Grecji z zakresu liceum ogólnokształcącego.Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.Plik sprawdzian starozytna grecja i rzym liceum.zip na koncie użytkownika johnbryant • Data dodania: 4 gru 2014.. Opowiedz, w jaki sposób starożytni Grecy przygotowywali się do wystawienia sztuki i jak wyglądała gra aktorów w takim teatrze.. Sprawdzian.. Starożytna Grecja.. Apenińskiego.. Najpotężniejszymi miastami-państwami były Ateny i Sparta..

Od miasta państwa do imperium - podboje rzymskieWykorzystana z...Sprawdzian Liceum Ciekawi swiata zakres rozszerzony cz. 1 "Starozytny Rzym" Waga sprawdzianu:1.55MB Format:PDF ID:152.

Starożytna Grecja.. W pliku znajdziesz zrozumieć przeszłość testy oraz odpowiedzi do każdego rozdziału (Pierwsze cywilizacje, Starożytna Grecja, Antyczny Rzym, Wczesne średniowiecze, Europa i Polska w XI-XIV wieku, Schyłek .Starożytna Grecja - powtórzenie.. Udostępnij.. Walka o hegemonię w Grecji po wojnach perskich 2.. Materiały dydaktyczne do każdej lekcji .. Starożytna Grecja - powtórzenie wiadomości.. Zakres podstawowy.. Indeks nazwAntyk, czyli starożytność to epoka, którą datujemy na czas od końca I tysiąclecia przed naszą erą do około V wieku naszej ery.. Religia i formy kultu religijnego w antycznej Grecji 2.. Co wiesz o starożytnym Rzymie?. Sprawdzian.. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) Tło historyczne kartkówki.. Temat 1.. W czasie nieobecności Cezara w Rzymie ginie Krassus, a Pompejusz zatwierdza prawo, które głosi, że tylko obecni w Rzymie mogą ubiegać się od stanowisko konsula, dlatego Cezar powraca do Rzymu.Historia, Sprawdziany i testy "Starożytna Grecja" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.. Jeśli znajdę ślady jego użytkowania inaczej niż proszę, nie będę zamieszczać pomocy.. Antyk to pojęcie odnoszące się do dorobku kulturalnego (literatura, filozofia, sztuka, architektura) starożytnej Grecji i Rzymu.TEST 3 Starożytny Rzym 1. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) .. do nauki na sprawdzian lub odpowiedzi przy tablicy.. Przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania.. Starożytna Grecja.. Nazwę kontynentu, na którym położona jest Grecja b. Nazwę półwyspu, na którym położona jest GrecjaKrajobraz Grecji jest (zaznacz prawdziwą odpowiedź): a. nizinny, z dużą ilością lasów c. górzysty z wieloma zatoczkami i łatwym dostępem do morza b. pustynny, nieurodzajny d. nizinny, brak dostępu do morza II.2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt