Kartkówka ze znajomości pana tadeusza

Pobierz

Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Język polski, Lektury szkolne, Ogólny.. CZĘŚĆ I: 1c, 2b, 3b, 4d, 5b, 6d, 7b, 8b, 9c.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Chłopcy z Placu Broni.. Nad Soplicowem słońce wzeszło, i już padło Na strzechy, i przez szpary w stodołę się wkradło.. b) Poeta dokonał tu personifikacji słońca: "wkradło się".. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówSprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedziSprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedzi.. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. a)17 b)18 c)19 d)20 ; W jakim celu zebrała się szlachta u Sędziego?. #pantadeusz #lektura #adammickiewicz #romantyzm #lektura #testzlektury #lektury #lekturyszkolne.. Cel główny: Uczeń potrafi: - wykorzystać wcześniej zdobyte wiadomości o lekturze w sprawdzianie ( informacje ogólne, treść utworu ) Cele operacyjne: Uczeń potrafi:-znaleźć w tekście lektury odpowiedni fragment i wykorzystać go w teście - poprawnie analizować polecenia - rozwiązywać test wyboru - rozpoznawać cytaty z lektury .Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Pan Tadeusz" Adama MickiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza..

Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.

Data, okoliczności i cel powstania utworu.. c) Nie ma tu metafory - wszystko ma znaczenie własne.Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Czy wiesz dlaczego Jacek Soplica został odznaczony przez Napoleona?. Do jakiego zakonu należał ks. Robak?. Wyjaśnienie, dlaczego w inwokacji Mickiewicz pisze "Litwo, ojczyzno moja", skoro utwór dotyczy Polski.. SPRAWDŹ!Praca nad "Panem Tadeuszem" trwała od grudnia 1832 roku do czerwca: a) 1835 roku b) 1834 roku c) 1836 roku d) 1833 roku Rozwiązanie - Tadeusz przyjeżdżając po ukończeniu szkół do Soplicowa ma: a) dwadzieścia lat b) dziewiętnaście lat c) dwadzieścia jeden lat d) osiemnaście lat .Celem konkursu jest motywowanie ucznia do pogłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie czytania książek oraz rozbudzanie pasji i nawyków kształtowania aktywności czytelniczej młodego człowieka, pogłębianie znajomości treści "Pana Tadeusza".. [Question]Pełny tytuł epopei Adama Mickiewicza brzmi: [/Question] [Answer]''Pan Tadeusz, czyli dzieje rodu Sopliców w roku 1811 i 1812''[/Answer] [Answer-Correct]''Pan Tadeusz, czyli Ostatni .Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz..

"Pan Tadeusz" - test online ze znajomości lektury w postaci Quizu.

Na czym polega metafora w tym fragmencie Pana Tadeusza?. Dobył z kieszeni papier i ołówek, sprzęty, Które zawsze miał z sobą, — i na pień wygięty,Zagadnienia - sprawdzian z lektury "Pan Tadeusz" 1.. Inne tryby testu.. a) Mamy do czynienia z nagromadzeniem epitetów, nie metaforą.. Pan Tadeusz - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Pan Tadeusz.. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz".. ODPOWIEDZI.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. 495 W tymże kierunku zwolna posuwa się Hrabia.. B Imię i nazwisko: .. Pytania zawarte w teście.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Punkty: /15 I.Zaznacz właściwą odpowiedź: 4p 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Pan Tadeusz - Pan Tadeusz - test z treści.. 2 a) Telimena, b) Alicja Bachleda-Curuś, c) Ks.test z włoskiego przysłow mapet opium w rosole inne fajne quiz darmowe testy zycie karta rowerowa test ze zmierzchu pilka nozna film wojsko polskie test z mitologii greckiej prawo jazdy test z poprawnej polszczy test z dziadów test z gry komputerowej hollywood test z religii muzyka english obraz dymitriady test z motoryzacji test piłki .Konspekt lekcji - kl. II Gimnazjum Czas: 45 min..

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test ze znajomości treści lektury "Pan Tadeusz" Bożena Dudzińska >>Twoja opinia<< Ile lat miał Tadeusz?

a)franciszkanin,Katalog Agnieszka Fuczik, 2013-06-13 Bielsko-Biała Język polski, Sprawdziany i testy "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza - sprawdzian znajomości lekturyTwój wynik: 16/30Całkiem dobrze - czwórka!. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Udało Ci się odpowiedzieć na więcej niż połowę pytań!. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Z ilu ksiąg składa się ,, Pan Tadeusz''?9.. Hrabia podczas Sędziego sporów z Telimeną, Stał za drzewami, mocno zdziwiony tą sceną.. Rozwiąż test.. Mickiewicz, opisując mieszkańców Soplicowa, wiedział, że już kilka lat później ich życie będzie wyglądać zupełnie inaczej: upadną nadzieje związane z Napoleonem, większość patriotów .Pan Tadeusz - test wiedzy.. Format PDF, 154,16 KB.Pan Tadeusz - test z treści.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Portret szlachty; pozytywne i negatywne cechy szlachty.. Test składa się z 12 pytań.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Rozwiąż test!Pan Tadeusz z przeciwnej przybliżył się strony, Udając, że szukanie grzybów tam go zwabia.. CZĘŚĆ II: 1 a) w Paryżu, b) 10 lat, c) "Latarnik", d) Piotr Wereśniak, Paweł Edelman, Allan Starski.. Dobry wynik, ale jeśli na sprawdzianie chcesz dostać 5, to spróbuj sobie nieco powtórzyć fakty związane z lekturą.Zestaw: "Pan Tadeusz" Statystyki zestawu: Ocena: 8 Zagłosowało: 242 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: zaneta pastor (wynik: 67 %) Wojtas Spejson (Walo) (wynik: 77 %) Paw xyz (wynik: 70 %) Wiktoria Wasiak (wynik: 7 %) Jakub .Plik TEST ZNAJOMOŚCI "PANA TADEUSZA".pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Pan Tadeusz • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb..

Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla ...Pan Tadeusz - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Pana Tadeusza.

Pan Tadeusz to pożegnanie z przemijającym światem szlacheckim.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Dlaczego Pana Tadeusza nazywa się pożegnaniem ze światem szlacheckim?. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára składa się z 23 pytań, na które odpowiedź powinien .Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Na stronie 13 przedstawiamy test ze znajomości Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Kartkówka z lektury.. a)dożynki, b)polowanie, c)sądy graniczne, d)zaręczyny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt